___________________________________________________________________________________________________________________


Derek Jacobi
nagrał teksty Dyktanda!

Ian Mckellen
przesyła życzenia

Nasze dyktando czytal
Alan Rickman!

Jerzy Dudek
o Dyktandzie!

Mariusz Czerkawski
o Dyktandzie!
___________________________________________________________________________________________________________________


Wyniki English Dictation 2004

Oficjalne wyniki konkursu English Dictation 2004 – "O Złote Pióro International House"

1 miejsce - Przemysław Woda, Bydgoszcz, ZSO nr 4
dwutygodniowe stypendium lingwistyczne na Uniwersytecie Westminster w Londynie

2 miejsce - Krzysztof Rogucki, Warszawa
dwutygodniowy kurs językowy w International House London

3 miejsce - Patrycja Maciejczyk, Bydgoszcz, IX LO
dwutygodniowy kurs językowy w International House Torquay


Pobyty w miastach partnerskich

Bartosz Drozdowski, Włocławek, GM nr 4
tygodniowy pobyt w Bedford

Bartosz Mordaka, Bydgoszcz, ZSO nr 4
tygodniowy pobyt w Perth

Mateusz Polaszek, Toruń, ZSO Gimnazjum i Liceum Akademickie
tygodniowy pobyt w Swindon


Wyróżnienie

Ireneusz Lustyk, Biała Podlaska
książki ufundowane przez Uniwersytet Westminster


ALFABETYCZNA LISTA FINALISTÓW

ADAMIAK CZESŁAW Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
APTOWICZ MONIKA Gimnazjum nr 3 / Włocławek
BARSZCZ EWA I LO w Toruniu
BĄK ALICJA Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
BIERNACKI MACIEJ ZSO nr 4, Bydgoszcz Tel. 373-14-65, Iwona Ziębicka
BŁYSZCZAK MACIEJ Zespół Szkół Katolickich im. Długosza / Włocławek
BOCHNIAK KINGA GM nr 46, ZS nr 2, 2 LO Bydgoszcz
BORKOWSKI MATEUSZ Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
BREJECKA KLAUDIA I LO w Inowrocławiu
BROCHOCKA DOROTA Dorcia22@hotmail.com, 600-971620
BURCHARD MARCELA Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
BURZYŃSKA KATARZYNA I LO w Inowrocławiu
CHECHŁA PAULINA GM nr 46, ZS nr 2, 2 LO Bydgoszcz
CHEŁCZYŃSKA MONIKA ILO Nakło, Anita Krzyżanowska tel. 385-25-23
CHRISTOPHER COLWILL II LO / Toruń
CHROŁ KATARZYNA ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz
CIECHORSKI ŁUKASZ I LO w Toruniu
CZAJA MATEUSZ ILO Nakło, Anita Krzyżanowska tel. 385-25-23
CZARBAŃSKI BOLESŁAW 361-33-42, Irena Gralik
DEWALT KRZYSZTOF ZSO Tuchola, 336-38-50, Aleksandra Sawicka
DRAHEJM MACIEJ Gimnazjum w Ciechocinku / Wojska Polskiego
DRECKA BASIA GM nr 46, ZS nr 2, 2 LO Bydgoszcz
DREHEIN TOMASZ Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
DROBIŃSKI PATRYK ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz
DROZDOWSKI BARTOSZ GM nr 4 Włocławek
DYLEWSKA MARTA Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
DZIERŻAWSKI JAKUB Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
FAŁKOWSKA ANNA Gimnazjum nr 3 / Włocławek
FIGURA SZYMON I LO Świecie
FILIPIAK MARCIN Gm nr 52 Bydgoszcz
GAPIŃSKI JACEK ZS Muzycznych tel. 606163816
GENTKOWSKI BARTOSZ ZSO nr 4, Bydgoszcz Tel. 373-14-65, Iwona Ziębicka
GIERSZAT JAKUB Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
GŁOWIŃSKI KRZYSZTOF ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz
GNIADZIK TOMASZ Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
GONIA MARCELINA ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz
GÓRALSKI ŁUKASZ ILO Nakło, Anita Krzyżanowska tel. 385-25-23
GRABOWSKI MACIEJ Zespół Szkół Katolickich im. Długosza / Włocławek
GRABOWSKI MICHAŁ Zespół szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych / Toruń
GRALIK MARTA ZS Ogólnokształ, V LO Bydgoszcz
361-33-42, Irena Gralik
GREDŻUK SZYMON ZSO nr 4, Bydgoszcz Tel. 3731465
GULAREK ADRIAN ZSO nr 4, Bydgoszcz Tel. 3731465
GUSTYN MIKOŁAJ ILO Nakło, Anita Krzyżanowska tel. 385-25-23
GUZIŃSKI JAKUB IX LO lo9.bydgoszcz@vip.interia.pl
GWIZDAŁA MILENA ZSO Tuchola, 336-38-50, A.Sawicka
GYRKOW PAULINA ZS Muzycznych tel. 606163816
HABERSKI KRZYSZTOF ILO Nakło, Anita Krzyżanowska tel. 385-25-23
HENZEL JAN II LO w Grudziądzu
ILKOWSKA MAGDALENA ILO Nakło, Anita Krzyżanowska tel. 385-25-23
JABŁONOWSKI PRZEMYSŁAW ZSO nr 4, Bydgoszcz Tel. 373-14-65, Iwona Ziębicka
JAKUBAS KUBA Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
JANECZEK MICHAŁ Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
JANISZEWSKI PAWEŁ ILO Bydgoszcz, 322-58-08
JANKOWSKA MONIKA ILO Nakło, Anita Krzyżanowska tel. 385-25-23
JASIACZYK MAŁGORZATA ILO Bydgoszcz, 322-58-08
JESIOŁOWSKA KATARZYNA Publiczne gimnazjum w Dobrem
JĘDRASZEK DAWID ILO Nakło, Anita Krzyżanowska tel. 385-25-23
JÓŹWIAK MARTYNA ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz
KADUKOWSKI DAREK Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
KARWAT AGNIESZKA GM nr 4 Włocławek
KATULSKI JAKUB ZSO Tuchola, 336-38-50, A. Sawicka
KAZIMIERCZAK MONIKA ZSO Tuchola, 336-38-50, A.Sawicka
KMIEĆ KATARZYNA Gimnazjum Katolickie ul. Laubitza 9, 88-100 Inowrocław
KNYPIŃSKA MAGDALENA ILO Bydgoszcz, 322-58-08
KOBUS PAULINA Zespół Szkół Katolickich im. Długosza / Włocławek
KOC ANITA II LO / Toruń
KOCIUCKA MARZENA Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
KOMUDA JAKUB Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
KOPACZYK KAROLINA II LO / Toruń
KOPACZYK OLGA Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
KORNECKA KATARZYNA Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
KOWNACKI TOMASZ II LO Inowrocław
KOZŁOWSKI ALEKSANDER ZSO Tuchola, 336-38-50, Aleksandra Sawicka
KRZOS ADRIAN Zespół szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych / Toruń
KRZYSZCZAK DOMINIK LO im.Staszica / Ciechocinek
KRZYŻANOWSKI PAWEŁ II LO Grudziądz
KRZYŻAŃSKA DOROTA ILO Nakło, Anita Krzyżanowska tel. 385-25-23
KUBICKI SZYMON ILO Bydgoszcz, 322-58-08, Katarzyna Ładanaj, Anna Woźniak
KUKLIŃSKI SZYMON ZS Ogólnokształ, V LO Bydgoszcz
KULCZYŃSKI JAKUB ZS nr4 GMnr17 lo9.bydgoszcz@vip.interia.pl
KUREK ADAM I LO w Inowrocławiu
LANGIEWICZ AGNIESZKA Gimnazjum nr 22 - Toruń
LANGNER ARTUR GM nr 3 E. Cieślak, D.Łacheta
LASEK MARTA GM nr 46, ZS nr 2, 2 LO Bydgoszcz
LASKOWSKI MARCIN Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
LESZCZYŃSKA DOROTA IX LO lo9.bydgoszcz@vip.interia.pl
LEŚNIEWICZ JOANNA II LO Grudziądz
LEWANDOWSKI JAKUB Gimnazjum nr w Bachorcach
LEWICKA NATALIA ZS Ogólnokształ, V LO Bydgoszcz
LIPIŃSKI LESZEK GM nr 46, ZS nr 2, 2 LO Bydgoszcz
LUDWIKOWSKA JOANNA ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz
LUSTYK IRENEUSZ Internet
ŁASZKIEWICZ ŁUKASZ II LO / Toruń
ŁĄCKA HANNA ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz
ŁOBOŻEWICZ ADA Indywidualna, Toruń
MACIEJCZYK ANNA ZS nr4 GMnr17
MACIEJCZYK PATRICIA IX LO lo9.bydgoszcz@vip.interia.pl
MACKIEWICZ ALICJA idywidualne
MALEC MILENA I LO w Inowrocławiu
MAŁECKI FILIP Zespół Szkół Technicznych I VI LO /Grudziądz
MARCINIAK MONIKA Publiczne gimnazjum w Dobrem
MARULEWSKA KINGA Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
MATUSZEWSKI ARTUR IX LO lo9.bydgoszcz@vip.interia.pl
MAZUREK MARTA Internet
MIELIWODZKA JOANNA I LO w Toruniu
MIĘTKIEWICZ MAŁGORZATA Zespół Szkół Katolickich im. Długosza / Włocławek
MITURA PRZEMYSŁAW LO im.Staszica / Ciechocinek
MORDAKA BARTOSZ ZSO nr 4, Bydgoszcz Tel. 373-14-65, Iwona Ziębicka
MOZAL KAROLINA II LO / Toruń
MRÓZ BARTOSZ I LO w Inowrocławiu
MRROTEK JOANNA IX LO lo9.bydgoszcz@vip.interia.pl
NIEMCZYK WOJTEK I LO w Inowrocławiu
NOSOWICZ MICHAŁ Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
NOWACKI PIOTR Publiczne Gimnazjum / Kowalewo Pomorskie
NOWAK ANNA Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
NOWAK JAKUB ILO Nakło, Anita Krzyżanowska tel. 385-25-23
NOWAK JAN Zespół Szkół Ogólnokształcących

Gimnazjum i Liceum Akademickie

NOWAKOWSKI BARTOSZ ZS w Wojnowie, gosiaejankowska@poczta.onet.pl
OBUCHOWSKA BEATA Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim
ODWAŻNA JUSTYNA Gimnazjum nr 3 W Bachorcach
OELBERG MATEUSZ Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim
OKULEWICZ JAN ZS Sztuk Plastycznych tel. 322-17-12, Bydgoszcz
OLEJNIK DAGMARA IX LO lo9.bydgoszcz@vip.interia.pl
OPAROWSKA ANNA ZS Sztuk Plastycznych tel. 322-17-12, Bydgoszcz
ORLICZ MICHAŁ IX LO lo9.bydgoszcz@vip.interia.pl
OSSOWSKA EMILIA I LO w Toruniu
OSSOWSKI MATEUSZ ZSO Tuchola, 336-38-50, A Sawicka
OSTROWSKI ADRIAN ZS w Wojnowie, gosiaejankowska@poczta.onet.pl
OŚWIECIMSKI JAROSŁAW II LO Inowrocław
OŹMINKOWSKI DANIEL II LO Inowrocław
PANECKA ANNA I LO w Inowrocławiu
PAPCZYŃSKI ROBERT GM nr 3 E. Cieślak, D.Łacheta
PAWLACZYK KATARZYNA ILO Nakło, Anita Krzyżanowska tel. 385-25-23
PIERNIK MICHAŁ Gimnazjum w Skibinie
PŁACZKOWSKI RAFAŁ ZS Ponadgimnazjalnych Piechcin
PŁONKA RAFAŁ Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
PODEMSKI BARTOSZ II LO Grudziądz
POLASZEK MATEUSZ Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
POMASKOW MICHAŁ Zespół szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych / Toruń
POWAŁKA ANDRZEJ ILO Bydgoszcz, 322-58-08, Katarzyna Ładanaj, Anna Woźniak
RACKI MICHAŁ Gimnazjum w Ciechocinku / Wojska Polskiego
RASZKA ALEKSANDRA Publiczne gimnazjum w Dobrem
REGULSKA ALINA I LO w Bydgoszczy
REWERS JOANNA II LO Inowrocław
ROGOWSKI MARCEL Zespół Szkół Katolickich im. Długosza / Włocławek
ROGUCKI KRZYSZTOF Internet
ROMANOWSKI LESZEK I LO w Inowrocławiu
ROZLICKI DAWID Zespół Szkół Katolickich im. Długosza / Włocławek
RYŻKO JOANNA Internet
SAKONS NATASZA ILO Bydgoszcz, 322-58-08
SERAFIN MARIA Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
SIELUŻYCKI MIESZKO ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz
SIELUŻYCKI MIKOŁAJ ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz
SIKORA PIOTR ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz
SKOWROŃSKI SZYMON Gimnazjum Publiczne w Lipnie
SOBEK JAKUB ILO Nakło, Anita Krzyżanowska
SOBOTA ADAM ZS nr 6, LO nr 6, GM nr 50 Bydgoszcz
SOKAL OLGA Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
STACHNICZEK MAGDALENA ZS nr4 GMnr17 lo9.bydgoszcz@vip.interia.pl
STAŃCZYK MARTA ZS nr4 GMnr17 lo9.bydgoszcz@vip.interia.pl
STRZELECKA AGATA II LO Inowrocław
SYBILSKA NATALIA I LO w Toruniu
SZPAK PIOTR GM nr 3 E. Cieślak, D.Łacheta
SZPONDER MACIEJ Zespół Szkół nr 1 w Toruniu
SZPRENGEL EWELINA Publiczne gimnazjum w Krojczynie
SZULAKIEWICZ MICHAŁ ZS nr4 GMnr17 lo9.bydgoszcz@vip.interia.pl
SZULC MARTA Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
ŚLEDZIŃSKA PAULA IX LO lo9.bydgoszcz@vip.interia.pl
ŚMIGLA MARTA ILO Bydgoszcz, 322-58-08
ŚWIERCZYŃSKI ADAM Zespół Szkół Katolickich im. Długosza / Włocławek
ŚWITAKOWSKI IGOR II LO Inowrocław
TOMCZYK MARCIN ILO Nakło, Anita Krzyżanowska tel. 385-25-23
TRELA MICHAŁ Gimnazjum w Unisławiu
UNDRUL IZA I LO w Inowrocławiu
USEWICZ PIOTR ZSO nr 4, Bydgoszcz Tel. 373-14-65, Iwona Ziębicka
WARCZYGŁOWA MACIEJ Zespół Szkół nr 16 / Toruń
WENCEL MONIKA ZSO Tuchola, , 336-38-50, Aleksandra Sawicka
WILCZYŃSKI JACEK Gimnazjum nr 22 - Toruń
WINOGRODZKI KAMIL ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz
WITTA KRZYSZTOF Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
WODA PRZEMYSŁAW ZSO nr 4, Bydgoszcz Tel. 373-14-65, Iwona Ziębicka
WOJAK OLA ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz
WOJCIECHOWSKI MARIUSZ Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
WOJCIECHOWSKI PIOTR Gimnazjum nr 22 - Toruń
WOJTAK KATARZYNA LO im.Staszica / Ciechocinek
WOŹNIEWSKA MONIKA Bydgoszcz (IH)
WRZECIONKOWSKA KAROLINA ILO Bydgoszcz, 322-58-08
WYCIECHOWSKI JAROSŁAW Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
WYSOCKA ANNA ILO Bydgoszcz, 322-58-08
WYSOCKA MARTA ILO Bydgoszcz, 322-58-08
ZAJĄC AGNIESZKA Zespół Szkół nr 10 / X LO i 11 Gimnazjum
ZIELIŃSKA PATRYCJA VII LO Toruń
ZIELKE WOJCIECH Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
ZIÓŁKOWSKI CYPRIAN ILO Bydgoszcz, 322-58-08
ZMIERCZAK ARKADIUSZ Gimnazjum nr 3 / Włocławek
ZWOLIŃSKI ARIEL VIII LO tel. 348-62-46 Marczak Agnieszka
ZYBAŁA MIKOŁAJ II LO Inowrocław
ŻBIKOWSKA KATARZYNA Zespół Szkół Ogólnokształcących
Gimnazjum i Liceum Akademickie
ŻUCHOWSKI MARCIN VI LO w Bydgoszczy
ŻUCHOWSKI TOMASZ ZS nr 6, LO nr6, GM nr50 Bydgoszcz


Organizatorzy i sponsorzy
___________________________________________________________________________________________________________________
© 2003 - 2005 Impuls www.impulsit.pl