___________________________________________________________________________________________________________________


Derek Jacobi
nagrał teksty Dyktanda!

Ian Mckellen
przesyła życzenia

Nasze dyktando czytal
Alan Rickman!

Jerzy Dudek
o Dyktandzie!

Mariusz Czerkawski
o Dyktandzie!
___________________________________________________________________________________________________________________


English Dictation 2003

English Dictation "O Złote Pióro International House" Maj 2003

Pierwsza edycja konkursu English Dictation "O Złote Pióro International House" z finałem w Bydgoszczy to już historia. Idea konklursu oparta jest na popularnym w Polsce dyktandzie – ćwiczeniu, które wymaga umiejętności jezykowych, a przy tym wyniki łatwo jest przedstawić w formie rankingu – jak w sporcie!

Konkurs został zorganizowany przez Szkoły Języka Angielskiego International House Bydgoszcz i Toruń, pod auspicjami Intenrational House World Organisation, we współpracy z University of Westminster. Na uroczysty finał przybyli znakomici Goście z Wielkiej Brytanii i z Polski:

  • Angela Bilingam, Baronessa Billingham of Banbury, członek Izby Lordów,
  • Bill Mc Allister członek Rady Nadzorczej International House Organisation, Doradca Fundacji Sorosa ds. Polityki Kulturalnej, konsultant Visitingarts, Roundhouse Trust, Zanzibar Film Festival, Africa Centre, Artsworldwide, World Circuit Arts,
  • Jack Lonergan Profesor Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Westminster,
  • Martin Lemmon właściciel sieci szkół International House w Wlk. Brytanii i w Australii,
  • Susan Maingay, dyrektor British Council na Polskę,
  • Przemysław Nowak, Wiceprezydent m. Bydgoszczy,
  • Grażyna i Maciej Wojciechowscy z International House Kraków,
  • Anna Zabrocka z International House Poznań,
  • Radosław Adamko z International House Koszalin.

Spotkanie w Ratuszu w Bydgoszczy. Od lewej siedzą: Baronowa Angela Billingham, dyrektor British Council na Polskę Susan Maingay, dyrektor International House Toruń i współwłaściciel International House North Romuald Poślednik, przedstawiciel Rady Nadzorczej Bill McAllister, Wiceprezydent Bydgoszczy Przemysław Nowak, dyrektor International House Bydgoszcz Marek Łukaszewski, na pierwszym planie tyłem profesor Jack Lonergan i Robert Głuszczyk z International House Toruń.


Spotkanie w Ratuszu w Toruniu. Od lewej stoją: Baronowa Angela Billingham, właściciel sieci szkół International House w Wielkiej Brytanii i Australii Martin Lemmon, Jack Lonergan, Prezydent Torunia Michał Zaleski, Romuald Poślednik i Barbara Łukasiak – Turska z International House Toruń.


Impreza zakończyła się sukcesem, który jest dobra wróżbą na przyszłość. Zainteresowanie dyktandem przerosło nasze oczekiwania– do udziału w konkursie zgłosiło się prawie 2000 uczniów z 84 szkół naszego województwa.

Finał 31 maja w Teatrze Polskim w Bydgoszczy był bardzo emocjonujacy – o wysokim, wyrównanym poziomie niech świadczy fakt, że Martin Lemmon – właściciel sieci szkół International House w Wielkiej Brytanii i Australii ad hoc dołożył cenną nagrodę za zajęcie II miejsca – 2 tygodniowy kurs języka angielskiego w Torquay w Wielkiej Brytanii.

Dyktando nie byłoby tak spektakularnym sukcesem bez wsparcia Patronów Honorowych: Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Prezydenta Miasta Torunia oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania. Patroni Medialni: TVP 3 Bydgoszcz, Radio PiK, Express Bydgoski i Nowości Toruńskie zapewnili naszemu konkursowi właściwą oprawę i zadbali o bieżące przekazywanie informacji o konkursie społeczeństwu naszego województwa.

Konferencja prasowa w klubie ProTeam.


Angela i Bill z członkami klubu po meczu

Organizatorzy i sponsorzy
___________________________________________________________________________________________________________________
© 2003 - 2005 Impuls www.impulsit.pl